input, button { padding: 10px; margin: 10px; font-size: 16px; }
QR Kod Üreteci

 
 

Bu araç, girilen metni QR koduna dönüştürür. Metni girdikten sonra "QR Kod Oluştur" düğmesine tıklayarak QR kodunu oluşturabilirsiniz.

QR Kod Nedir ve Nasıl Kullanılır?

QR kodu (Quick Response code), hızlı bir şekilde bilgi depolamak ve iletmek için kullanılan bir tür matris barkodudur. Birçok mobil cihazın kamera uygulamalarıyla okunabilen bu kodlar, metin, web sitesi URL'si, iletişim bilgileri ve daha fazlası gibi çeşitli bilgileri içerebilir.

QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Bu sayfa, kullanıcıların kolayca kendi QR kodlarını oluşturmasına olanak tanır. Tek yapmanız gereken, QR koduna dönüştürmek istediğiniz metni metin kutusuna girmek ve ardından "Üret" düğmesine tıklamak. Böylece istediğiniz bilgiyi içeren bir QR kodu anında oluşturulur.

QR Kodun Kullanım Alanları

QR kodları, işletmelerin pazarlama kampanyalarında, ürün etiketlerinde, dijital ödemelerde, otomasyon sistemlerinde ve daha birçok alanda kullanılır. Ayrıca kişisel kullanımlar için de oldukça yaygındır; bir etkinliğin davetiye üzerine veya bir web sitesinin duyuru panosunda QR kodlar bulunabilir.

QR Kod Üretme Aracı

Bu araç, kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde kendi QR kodlarını oluşturmasına imkan sağlar. QR kodlarının her türünü, istediğiniz bilgiyi içerecek şekilde oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken metni girmek ve ardından oluştur düğmesine tıklamak.

Artık QR kodları oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! İhtiyacınız olan bilgiyi içeren bir QR kodu oluşturmak için hemen deneyin.