Slazenger Web Sitesi Güvenlik İhlali Duyurusu

Slazenger web sitesi sahibi olan SporPark Ayakkabı Teks. ve Spor Malz. Tic. Ltd. Şti. tarafından müşterilerine gönderilen sms ve web sitesine yükledikleri açıklama yazısı ile web sitelerinde güvenlik ihlali yaşandığı bildirildi. Açıklamada "yapılan incelemeler sonucunda maalesef bazı kişisel verilerinize erişildiğini tespit ettik" ifadesi kullanıldı. 

Yaşanan bu durum sosyal medyada Slazenger hacklendi başlığıyla kısa sürede yayıldı.

Firmaya ve tüm site kullanıcılarına geçmiş olsun diyoruz.

Şu anda sizin güvenliğiniz için en kritik adımlardan biri, şifrelerinizi güçlü ve benzersiz bir şifre ile değiştirmektir. Güçlü bir şifre seçmek, hesabınızı korumanın en temel ve etkili yoludur. Ayrıca, her web sitesinde farklı bir şifre kullanmak da önemlidir. Bu, bir sitedeki güvenlik ihlalinin diğer hesaplarınıza erişimi riske atmayacağı anlamına gelir.

Her ne kadar güvenlik konusunda şirketler yüksek güvenlik önlemleri almaya çalışsa da kötü niyetli kişiler karşısında kullanıcılar olarak bizim de kişisel güvenliğimiz konusunda almamız gereken önlemler bulunuyor.

İşte bu önlemlerden olmazsa olmaz 4 önemli başlık;

  1. Karmaşık Bir Şifre Seçin: Şifrenizde büyük harfler, küçük harfler, rakamlar ve sembollerin bir kombinasyonunu kullanın. Uzun ve tahmin edilmesi zor bir şifre seçmek, hesabınızı korumak için en iyi yoldur.

  2. Benzer Şifrelerden Kaçının: Farklı siteler için farklı şifreler kullanmak önemlidir. Aynı şifreyi birden fazla hesapta kullanmak, bir hesabınızın güvenlik ihlaline uğraması durumunda diğer hesaplarınızın da tehlikeye girmesine yol açabilir.

  3. Şifre Yöneticisi Kullanın: Şifre yöneticisi araçları, güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmanıza ve bunları güvenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olabilir. Bu araçlar, şifrelerinizi hatırlamanıza gerek kalmadan güvenli bir şekilde yönetmenizi sağlar.

  4. Özel Bilgilerinizi Paylaşmayın: TC Kimlik No ve Doğum Tarihi gibi kötü amaçla kullanılabilecek özel bilgilerinizi kayıt olduğunuz web siteleri ile paylaşmamaya özen gösterin. Bireysel fatura işlemlerinde TC Kimlik No yerine 11111111111 gibi bir numara kullanabilirsiniz. 

Slazenger Güvenlik İhlali

Slazenger Güvenlik İhlali